СВОЄЧАСНО ТА БЕЗ ПРОБЛЕМ ЗАПОВНЮЄМО Е-ДЕКЛАРАЦІЮ
13.02.2020
Заповнення та оприлюднення е-декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування передбачено Законом України “Про запобігання корупції”, − це безумовна вимога антикорупційного законодавства.
12 лютого 2020 року на розширеному навчанні за участі працівників ЦНАП, начальників відділів ведення реєстру громади Автозаводського та Крюківського районів та керівників територіальних підрозділів міграційної служби міста Кременчука було висвітлено загальні рекомендації Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції по роботі з Єдиним державним реєстром декларацій. Спікером виступила начальник управління фінансово-юридичного забезпечення Департаменту «ЦНАП у м. Кременчуці» Тетяна Макуха.
− Декларацію за звітний 2019 рік слід подати до 1 квітня 2020 року (але краще не затягувати☺) шляхом заповнення визначеної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК, − наголосила Тетяна Макуха.
Вона зупинилася на основних моментах, які необхідно знати та зробити кожному суб’єкту декларування, а саме:
- перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- перевірити термін дії та працездатність електронного цифрового підпису (ЕЦП) для роботи з Реєстром;
- у Реєстрі можна здійснити збереження чернетки документа та продовжити роботу пізніше. Упродовж 7 днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.
Також Тетяна Макуха акцентувала увагу присутніх на змінах до Закону України «Про запобігання корупції», які набрали чинності з 1 січня 2020 року.
Детально про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та порядок його відображення в електронній декларації розповіли керівники територіальних підрозділів міграційної служби міста Кременчука Олена Коль та Олена Твердоступ.
УНЗР – це цифровий ідентифікатор людини, який допомагає швидко та достовірно встановити особу, представлений двома послідовностями з восьми та п’яти цифр, розділених текстовим символом «-». Він присвоюється при оформленні одного із біометричних документів: ID-картки або паспорта громадянина України для виїзду за кордон. УНЗР не змінюється у разі зміни прізвища чи імені; лише у виключних випадках при зміні статі чи дати народження він буде змінений.
У разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї УНЗР передбачається можливість обрання суб’єктом декларування відповідного значення цього поля – «∅ не застосовується».