ОСНОВНЕ ПРО ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ДОКУМЕНТІВ
13.02.2019
Сьогодні, 13 лютого 2019 року, на розширеному навчанні з підвищення кваліфікації за участі керівників відділів ведення реєстру громади та територіальних підрозділів міграційної служби, говорили про легалізацію документів. Заняття проводила приватний нотаріус кременчуцького міського нотаріального округу Світлана Дудкіна.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, - зазначила вона.
Найбільш поширеними є два способи такого посвідчення: консульська легалізація та проставлення апостиля.
Україною укладено міжнародні договори про правову допомогу, відповідно до яких усі офіційні документи, видані компетентними органами однієї Договірної Сторони, приймаються без будь-якого додаткового засвідчення на території іншої Договірної Сторони. Такі договори укладені з державами - членами СНД, Республікою Болгарія, Естонською Республікою, Латвійською Республікою, Литовською Республікою, Республікою Польща та ін.
Важливо: відповідно до положень частини третьої статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Тому довіреності, посвідчені на території Автономної Республіки Крим під час окупації, є недійсними.
Однак, відповідно до частини третьої статті 2 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року № 2268-VIII діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, які додаються відповідно до заяви про державну реєстрацію народження особи та заяви про державну реєстрацію смерті особи.
Методичний посібник «Здійснення представництва», розроблений Світланою Дудкіною, доступний за посиланням https://drive.google.com/open?id=1P13npSSyRGqTJm6Rn0Ii21KgURE0d8Zo
Світлано Григорівно, черговий раз дозвольте виразити Вам вдячність за Вашу активну життєву та громадську позицію, високий професіоналізм та Ваш вагомий внесок у нашу професійну майстерність та підготовку!