У ЦНАП МОЖНА ОТРИМАТИ ПРАВОВУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
10.10.2018
Про те, що таке безоплатна правова допомога та як її можуть отримати жителі міста говорили під час чергового навчання адміністраторів ЦНАП. Спікерами виступили в.о. директора Кременчуцького місцевого центра з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ірина Пушкаревська та начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Світлана Терещенко.
Безоплатна первинна правова допомога, на яку мають право всі особи, які перебувають під юрисдикцією України, включає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Безоплатна вторинна правова включає здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру. Коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу визначається відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Кременчужани можуть реалізувати своє законодавчо встановлене право на безоплатну правову допомогу шляхом звернення до:
Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, каб. 5 щодня з 9.00 до 18.00, тел. (05366) 30068). Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України) - 0 800 213 103.
Головного офісу Департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Кременчуці» (м. Кременчук, вул. Гагаріна, 14, каб. 15 щоп’ятниці з 8.00 до 9.00).
Світлана Терещенко інформувала адміністраторів про новинки загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Так, це інформація про те, як протидіяти булінгу (агресивній і вкрай неприємній свідомій поведінці однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском), як протидіяти домашньому насильству, як оформити аліменти за взаємною згодою тощо.