ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗБОРУ ЗА ПРОВЕДЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДІЙ В ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ ПРАВ
27.09.2018
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» від 06.10.2016 № 1666-VIII (антирейдерський закон) внесено зміни у сферу державної реєстрації, зокрема, більш чітко висвітлено особливості сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав.
Статтею 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» визначено, що адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.
Адміністративний збір справляється за одну надану послугу у сфері державної реєстрації прав. При цьому, слід звернути уваги, що у разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав одночасно усім співвласникам нерухомого майна адміністративний збір справляється один раз у повному обсязі.
Тоді, коли у випадку надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав співвласникам нерухомого майна окремо один від одного адміністративний збір справляється у повному обсязі з кожного із співвласників.
Також необхідно мати на увазі, що у разі відмови у проведенні реєстраційних дій, адміністративний збір не повертається. На відміну від ситуації щодо відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, у такому випадку адміністративний збір підлягає поверненню.
Додатково слід зауважити, що адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно змін, пов’язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.
За повідомленням ГТУЮ у Полтавській області