У КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ ЦНАП РОЗПОЧАТО ЦИКЛ ЗАНЯТЬ-ТРЕНІНГІВ ІЗ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
22.08.2018
З 22 серпня 2018 року у Департаменті «ЦНАП у м. Кременчуці» розпочато цикл занять-тренінгів із надання першої медичної допомоги.
Враховуючи той факт, що кожного дня ЦНАП обслуговує близько 2 тисяч громадян різної вікової категорії, усі працівники Центру повинні вміти надавати першу долікарську допомогу. Інколи від цього залежить не тільки стан здоров’я, але й життя потерпілого.
З теоретичними основами надання першої медичної допомоги при невідкладних станах знайомить нас Роман Бутрімов, інструктор 44 навчального центру, який займається поширенням знань з тактичної медицини для військових та надання першої медичної допомоги для цивільного населення.
- Основні правила: не панікувати, оцінити ситуацію, подбати про безпеку (особисту, біологічну, юридичну), організувати надання допомоги. Перші пять хвилин, від коли людині стало погано, є найбільш важливими для надання долікарської допомоги, - наголосив Роман.
Особливу загрозу життю людини на етапі долікарської допомоги становлять порушення дихання та кровообігу, масивні крововтрати.
Якщо постраждалий перебуває в непритомному стані треба вирішити два питання:
1) чи є в людини ознаки свідомості? Ознаки свідомості у постраждалого виявляють реагуванням на голос і на біль.
1) чи є в людини ознаки свідомості? Ознаки свідомості у постраждалого виявляють реагуванням на голос і на біль.
2) якщо ознак свідомості немає — з’ясувати, чи жива ще людина? Ознаками життя є наявність дихання та пульсу.
Якщо стан постраждалого такий, що вимагає невідкладної допомоги, необхідно телефонувати 103 (якщо ніхто з оточуючих цього ще не зробив). Викликаючи швидку, треба:
- чітко повідомити, що саме сталося, які ушкодження виявлені, число і стан потерпілих, чи є серед них діти, літні люди, місце події (вулиця, номер будинку, характерні точки на місцевості), яка була надана допомога;
- вказати своє ім’я, телефон;
- дізнатися приблизний час, коли очікувати прибуття допомоги, класти трубку тільки після диспетчера.
Безумовно, кожен працівник ЦНАП повинен вміти надавати першу домедичну допомогу. Із нетерпінням очікуємо на наступну лекцію.