ЗА «СОЦІАЛКОЮ» у ЦНАП!
08.08.2018
Послуги з соціальної сфери були та залишаються одними з найбільш запитуваних у кременчуцькому ЦНАП. Нині це 18 послуг, суб’єктами надання яких є управління соціального захисту населення Автозаводського та Крюківського районів.
Безперечно, прийом заяв на отримання соціальних допомог від держави
потребує відповідних знань, досвіду та навиків. 8 серпня 2018 року щотижневе навчання адміністраторів ЦНАП присвячене не тільки вивченню інформаційних карток адміністративних послуг, а й обговоренню питань, які часто-густо виникають на практиці.
Фахівці управлінь соціального захисту населення Автозавадського району Віта Нор та Крюківського районів Юлія Дуденченко зупинилися на деталях призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: через управління соцзахисту міста отримують виплати жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соцстрахування. Жінки, які продовжують навчання, мають право на виплату стипендії або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за їх вибором. Підставою для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами є видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка. Звертатися необхідно не пізніше ніж через 6 місяців після закінчення періоду, вказаного в медичній довідці, інакше допомогу не призначать.
Також у центрі уваги послуга «Призначення допомоги одиноким матерям» (58/59-05). У першу чергу фахівцями управлінь було зосереджено увагу адміністраторів на категорію громадян, які мають право на такі допомоги, а це:
- одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;
- мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Водночас, якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Озвучено перелік документів, які подаються особою на призначення допомоги. А також обговорено особливості заповнення розділів Декларації щодо членів сім’ї заявника, зокрема, зазначено хто до них відноситься; доходів та документів, що їх засвідчують.
Увага: для зручності жителів міста, працівники управлінь соціального захисту Автозаводського та Крюківського районів надають консультації із питань оформлення усіх видів соціальних допомог, які гарантовані державою у приміщенні головного офісу ЦНАП (вул. Гагаріна, 14) щопонеділка з 08:00 до 12:00.