ІНКЛЮЗІЯ: УМОВИ ДЛЯ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ
23.08.2023
23.08.2023 у рамках щотижневих навчань з підвищення кваліфікації адміністраторів ЦНАП говорили про доступність і рівність – про інклюзію, зокрема в культурі періоду війни. Заняття проводив Володимир Маслак, доктор історичних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, завідувач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва КНУ ім. Остроградського.
Адаптації простору і послуг потребують люди зі слабким зором чи слухом, з порушенням опорно-рухового апарата, із затримкою психічного розвитку, з розумовою відсталістю, обдаровані, гіперактивні діти, люди з аутизмом, замкнуті люди. Часто вилученими із соціального життя почуваються батьки з немовлятами. Для них є незручною сучасна інфраструктура, наприклад, громадський транспорт, заклади культури тощо. Досі інклюзивними проєктами часто займаються лише активісти та ентузіасти.
Щоб Україна була комфортним місцем для життя кожної людини, інклюзивність має стати одним з основних пріоритетів у відбудові нашої держави💙💛
Бути особливим це не вирок. На доказ цьому — короткий перелік імен, відомих в усьому світі: Луї Брайль, Стівен Хокінг, Мігель де Сервантес, Франклін Рузвельт, Джозеф Пулітцер , Ванга, Сара Бернар, Людвіг ван Бетховен тощо.
☝До речі, приміщення головного офісу та відділень ЦНАП є доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.