Опис послуги






Територіальність
Документи подаються за місцем фактичного проживання отримувача послуги.
Необхідні документи
Для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає:
1. Заяву:
- при зміні фактичного місця проживання: заяву про надання допомоги на проживання за формою згідно з додатком 1 (зразок заяви додається).
- при первинному зверненні: заяву подає уповноважена особа за формою згідно з додатком 2 (зразок заяви додається).
2. Паспорт громадянина України (при відсутності можуть подаватися документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також місце реєстрації або документ, що посвічує особу та підтверджує її спеціальний статус) (оригінал/цифровий документ).
3. Відомості щодо задекларованого/зареєстрованого місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (оригінал/цифровий документ, копія якого додається до заяви).
4. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові і мають про це відмітку в паспорті) (оригінал/цифровий документ).
5. Свідоцтво про народження для малолітніх дітей (оригінал/цифровий документ).
6. Довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності (у разі встановлення інвалідності) (оригінал/цифровий документ).
7. Інформація щодо реквізитів банківського рахунку (за стандартом IBAN).
Перевірка відомостей, зазначених внутрішньо переміщеною особою у заяві, проводиться під час подання заяви шляхом звіряння з оригіналами документів або шерингу цифрових документів за допомогою застосунку «Дія».
З 1 листопада 2023 року допомога призначається на сім’ю, яка вперше звернулась за призначенням допомоги (допомога виплачується щомісяця одному з членів сім’ї - уповноваженій особі).
До складу сім’ї уповноваженої особи включаються (незалежно від наявності відомостей щодо включення їх до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб) чоловік, дружина, діти, прийомні діти, діти, які виховуються батьками-вихователями в дитячих будинках сімейного типу, усиновлені діти, діти, над якими встановлено опіку або піклування, а також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійнотехнічної), фахової передвищої, вищої освіти (зокрема у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньокваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; діти з інвалідністю після досягнення ними 18-річного віку до визнання їх особами з інвалідністю з дитинства I та II групи; не перебувають в шлюбі повнолітні діти; визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю і мають спільних дітей, та/або особи, які встановили у судовому порядку факт проживання однією сім’єю. Членом сім’ї може вважатися одинока особа, а також неповнолітня дитина, якщо така особа не входить до складу сім’ї.
Внутрішньо переміщені особи несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання допомоги.